kotle

cerpadla

solary

kogenerace

Automatické kotle na tuhá paliva


Stále je ještě mnoho domácností, kde se topí v kotlích s ručním podáváním, přestože toto vytápění přináší spoustu nevýhod – pravidelné přikládání, hlídaní teploty, dlouhá doba zátopu, stačí opustit objekt na pár hodin a máte doma zimu. To vše se změní, pokud si pořídíte automatický kotel na tuhá paliva. Hlavní výhodou automatického kotle je skutečnost, že v něm lze topit s různými druhy paliv. Další výhody – dlouhá životnost, zabere minimum času pro obsluhu, nižší náklady, automatizována obsluha a ekvitermní regulace. A co se komfortu týče, lze automatické kotle na tuhá paliva srovnat s kotli plynovými. Stačí jednou denně toto zařízení zkontrolovat a co třetí den vysypat popel či doplnit zásobník, to vše je odvislé od typu kotle.

 Automatický kotel na tuhá paliva - efektivní spalování


Nechat se vždy ovlivnit cenou, není moudré. Doporučujeme raději přišetřit a zaměřit pozornost na automatické kotle na tuhá paliva, kde je spalování o mnoho efektivnější než u standardního kotle. Nejen, že si kotel sám přikládá, a díky tomu nemusíte stále křísit ohnivého kohouta, navíc se Vám topná soustava nepřehřívá. A co je ovšem nejdůležitější - z některého automatického kotle využijete energii na 80 %, což je rozdíl 25 %! A je třeba také myslet na životní prostředí a tady kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním prohrává na celé čáře, neboť vyprodukuje ročně 250 kg popílku, zatímco automatika vydá pouze 6 kg.

Automatické kotle na tuhá paliva! Tato investice se vyplatí


Automatické kotle na tuhá paliva jsou díky své účinnosti (80 – 92%) v závislosti na typu kotle a spalovaného paliva řazena mezi ekologické zdroje vytápění. Automatický kotel sice stojí třikrát víc, než standardní typ, ale prokázaná úspora dokazuje, že se investice do automatiky rozhodně vyplatí. Navíc klasické kotle na ruční přikládání již nesplňují emisní normy a budou v budoucnu zcela zakázané s ohledem na dopad životního prostředí.