kotle

cerpadla

solary

kogenerace

Kotlíková dotace


Ekologické normy se zpřísnily a tak stovky tisíc uživatelů čeká výměna kotle na tuhá paliva za nový, neboť v září 2012 vstoupila v platnost novela zákona o ochraně ovzduší. Dobrá zpráva, toho času podporuje stát výměnu starých kotlů. S příchodem roku 2022 nebude možné provozovat kotle, které nebudou vyhovovat přísnějším emisním normám a mají tepelný příkon od 10kW do 300 kW. Od ledna 2017 budou lidé povinni na vyžádání obecního úřadu předložit doklad o revizi kotlů na tuhá paliva, kterou nařizuje výše zmíněna novela zákona o ochraně ovzduší.  

Státní dotace na kotle


Dotace na kotle jsou podporovány na kotle pro tuhá paliva, plynové kondenzační kotle, také lze dotace získat na krbová kamna na biomasu s teplovodním výměníkem. Státní příspěvek činí zpravidla 50 procent z kupní ceny kotle, dotace je odvislá od typu kotle a popřípadě může činit až 60 tisíc korun. 1. srpna 2014 byla otevřena výzva pro kotlíkové dotace pro Moravskoslezský kraj, počítá se s alokací 60 mil. korun, o měsíc později byla otevřena výzva pro Středočeský kraj – alokace 80 mil. korun nevyjímaje Královéhradecký a Ústecký kraj.  Vyčerpáním alokované částky dojde k ukončení příjmu žádostí, proto doporučujeme se začít zajímat o výměnu kotle, co nejdříve.

Kotlíková dotaceNová Zelená Úsporám

nova zelena usporam

Pokud státní podporu promeškáte, nic se neděje. Výměna starého kotle na tuhá paliva za nový se ekonomicky vyplatí i bez dotací.  Pokud budete mít zájem, rádi Vám návratnost Vaší případné investice spočítáme. Na co si dávat při výměně kotle pozor? Někteří výrobci nabízejí přestavbové sady, starší kotel modifikují tak, aby vyhovoval 3. emisní třídě. Přestavba kotle není vždy jednoduchá a v delším časovém horizontu nemusí jít vždy o výhodnou finanční alternativu.


Stále nevíte, jak získat státní dotaci na kotle? Máte zájem o novinky z tohoto oboru? Stačí si objednat náš newsletter a budete v obrazu.