kotle

cerpadla

solary

kogenerace

Kotle na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva nemusíme nikomu představovat. Známe je všichni a používáme je taky, zejména pokud vlastníme chalupu, chatu nebo rodinný dům. Statistiky uvádějí, že kolem 640 tisíc domácností stále preferuje kotle na tuhá paliva. Důvody jsou různé – ekonomická stránka nebo lidé nemají přístup k plynové přípojce. Trh nabízí klasické kotle na ruční přikládání a automatické kotle. Kotle na ruční přikládání jsou mnohem levnější a jsou typově uzpůsobené dle požadavku daného objektu. Ovšem i tady platí pořekadlo, ´nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci´, a proto bychom měli začít myslet na automatické kotle na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva musí splňovat mnohé parametry


Pořídit si kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním není tak jednoduché, jak by se mohlo jednomu zdát. Trh nabízí ohromné množství různých druhů kotlů, ale jen některé splňují danéparametry. V první řádě musí kotel na tuhá paliva být bezpečný a hospodárný. Velmi důležité je dbát na správný odvod kouřových plynů, a pak se zajímáme o velikost tepelného výkonu, o druh paliva a jaké jsou nároky na údržbu a obsluhu. Od ledna 2014 se mohou v České republice prodávat pouze kotle, které splní emisní třídu 3 dle EN 303-5:2012 a v roce 2018 má dojít k dalšímu zpřísnění.  

Nízkoemisní kotle na tuhá paliva


 Výměnu starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním 1. a 2. emisní třídy za úspornější, lze provést s pomocí dotačního programu Nová zelená úspora nebo jste se mohli setkat s termínem ´Kotlíkové dotace´. Tuto možnost využilo již tisíce uživatelů a s velkou radostí vyměnili své staré kotle na tuhá paliva za efektivnější, nízkoemisní spotřebiče. Pokud se rozhodnete pro výměnu kotle, tak doporučujeme připlatit a pořídit si automatické kotle na tuhá paliva.

Dejte na radu odborníků – ušetří Vám čas a peníze !

Co nabízíme?

Komplexní služby – poradenství, instalaci, revizi a samozřejmě Vám pomůžeme s vyřízení dotace.