kotle

cerpadla

solary

kogenerace

Solární panely

Proč neudělat pro sebe ze silných slunečních paprsků výhodu? Řešení je nasnadě – solární panely. Solární panely nabízejí nejen ohřev vody, ale můžete využívat i solární vytápění. Kdo by neměl zájem o levnou teplou vodu a vlastní vyhřívací bazén? Princip solárního ohřevu je velice jednoduchý – solární panely přijímají sluneční paprsky, které přes výměník putují do celého domu. Dokud slunce svítí, topíte prakticky zadarmo – dobrých šest měsíců v roce neplatíte za ohřev vody ani za vytápění. V Česku jsou místa, kde v úhrnu slunce svítí za jeden rok více než 1800 hodin a tady by solární panely rozhodně našly své uplatnění.

Solární panely – návratná investice


Solární panely se dají pořídit za poměrně rozumnou cenu. Ceny se pohybují od pěti do deseti tisíc za jeden solární panel. Investice do solárních panelů se zpravidla vracejí během šestého roku používání. Uživatele si cení nejen finanční úspory, ale také nezávislosti na velkododavatelích energie. Taková malá vlastní elektrárna se bude vždy hodit. Pro zajímavost levné čínské solární panely málem dokonce vyvolaly v roce 2013 obchodní válku mezi Čínou a EU. O rok později uvalily na čínské solární panely nová antidumpingová cla i Spojené státy, což se nelíbí provozovatelům slunečních elektráren.  

Solární panely! Efektní způsob sbírání tepelné energie ze slunce


Také fotovoltaické solární panely stejně jako solární kolektory se instalují na střechu domu. Je možné vidět tato zařízení i mimo dům, neboť elektrické kabely lze jednoduše natáhnout, aniž by docházelo k velkým ztrátám přenosu elektřiny. A je pochopitelné, že čím silnější je sluneční záření, a čím větší je plocha kolektorů, tím je větší také výnos. Sluneční kolektory vám skvěle poslouží při ohřevu vody a vytápění bazénů. V současné době trh nabízí i moderní kotle, které počítají s připojením na solární kolektory.