kotle

cerpadla

solary

kogenerace

Dotace na soláry

Ceny solárních panelů klesají, výrobci vyvíjejí dokonalejší elektroniku, v blízké budoucností nebude malá solární elektrárna na střeše rodinných domů nic výjimečného. Energie vzata ze slunce vám nejen spolehlivě ohřeje vodu, ale také dobije elektromobil. Mnozí lidé chtějí ze svého života tradiční distributory elektřiny vystrnadit úplně. Například ve Velké Británii si můžete domácí solární elektrárnu koupit v supermarketu - řetězec IKEA spolupracuje s výrobcem solárních komponentů Hanergy a nyní za velice zajímavé ceny nabízí ve svých obchodních domech komplet ostrovního solárního systému. Nadešel ten správný čas se zajímat o dotace na soláry.  

Dotace na soláry! Nová zelená úsporám 2015

Životnost solární elektrárny se počítá až na 30 let možná i více, ale pouze za předpokladu, že budete používat značkové dražší komponenty. A proto by vás mohly zajímat dotace na soláry. Oblast energií včetně rozšíření energie z obnovitelných zdrojů v rodinných domech zahrnuje dotační program Nová zelená úspora. Žádosti se přijímají od 15. května 2015 a příjem bude ukončen 31. října 2015, pokud již dříve nebudou vyčerpány finanční prostředky programu. Nová zelená úspora nabízí tyto zajímavé novinky – nepředepisují se výrobky a firmy, stačí dodržovat pouze stanovené technické parametry, lze získat dotaci i na menší energetické úpravy, ale je nutné snížit spotřebu energie, alespoň o 20 % (výměna oken, zateplení apod.), zkrácení lhůt, zjednodušení výpočtu výše dotace.

Dotace na soláry čítají 1,1 mld. Kč

Ministerstvo životního prostředí podporuje tyto dva typy instalace: ohřev vody solárními termickými kolektory do výše 50% z celkové ceny díla (max. 35 000 Kč). Pokud budete ohřívat vodu a navíc přitápět solárními termickými kolektory do výše 50% z celkové ceny díla, činí dotace na soláry max. 50 000 Kč. Letos půjde na energetické úspory 1,1 mld. korun, z toho 600 milionů mohou získat majitelé rodinných domů v celé České republice a 500 milionů obdrží majitelé bytových domů v Praze.